Dnia 6 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się do Opery w Bydgoszczy na spektakl operowy „Wesele Figara” W. A. Mozarta.

Scena wyglądała jak z obrazów mistrzów baroku: dekoracje zawierały elementy malarstwa rodzajowego, pejzażowego, czy motywów kwiatowych. Kostiumy także nie dawały nic do zarzucenia, ponieważ wiernie odzwierciedlały swoje starsze inspiracje z czasów autora. Można byłoby pokusić się o stwierdzenie, że każdy hrabia marzyłby o posiadaniu takiego surduta, a każda wieśniaczka chciałaby ozdobić głowę takim ukwieconym kapeluszem.

Sami zaś śpiewacy prezentowali się wspaniale i prawdopodobnie każdy zapytany widz, powiedziałby, że słuchanie tych sopranów – w wykonaniu kobiet – czy basów – w wykonaniu mężczyzn – było niezapomnianym przeżyciem, pozwalającym przenieść się w głąb tej historii i wspólnie z bohaterami przeżywać ich perypetie, które poprzedzają wymienione w tytule wesele Figara.

Wyjazd zawdzięczamy prof. Ewie Dryglas – Komorowskiej, której serdecznie dziękujemy za możliwość poznania tego dzieła kultury.

Autorka wpisu: Klaudia Flak, klasa IIIB