Przestrzeń Szkolna

W 2015 roku część obiektu objęło Liceum Jagiellońskie. Rozpoczął
się remont i adaptacja budynku, w celu przywrócenia jego pierwotnej
edukacyjnej funkcji.

Budynek

Liceum Jagiellońskie zlokalizowane jest w ścisłym centrum toruńskiej Starówki. Historycznie jest to obszar Nowego Miasta Torunia istniejącego od 1265 roku, a od 1454 roku tworzącego wraz ze Starym Miastem Toruń, jednolity organizm miejski – Miasto Toruń.

Obiekt Liceum wzniesiony został w 1865  i zastąpił on wcześniej istniejący tu od 1602 roku gmach tzw. Szkoły Nowomiejskiej. Szkołą ta działała od 1345 roku. Nasza szkoła to wspaniały budynek zbudowany w stylu włoskiego neogotyku. Miejsce w którym funkcjonujemy, jest więc od ponad 400 lat przestrzenią szkolną.

 

Wnętrze

Mimo tego, że nasz budynek jest już wiekowy, znakomicie wypełnia swoją funkcję. Klasy są wysokie, pełne światła i powietrza, a uczniowie korzystają z nowoczesnego wyposażenia (m.in. rzutniki multimedialne, interaktywne tablice, etc.)

Staramy się też, aby nasze klasy wprowadzały w klimat różnych przedmiotów. Dla przykładu, języka chińskiego uczymy w klasie z wieloma elementami kultury chińskiej.

Staramy się w naszym budynku łączyć tradycję z nowoczesnością, przeszłość z przyszłością, kulturę polską wzbogacać o pozytywne elementy innych tradycji kulturowych.

Każdy kto znajdzie się w naszej szkole, pospaceruje po naszych szkolnych korytarzach, poczuje ducha wielowiekowej tradycji naszego wspaniałego miasta.

To „coś” czego nie znajdzie się nigdzie indziej.

To „coś”, co pozwala dobrze spędzać tu czas, wejść w klimat pozytywnego wysiłku, ale również „coś” co niezwykle pięknie wygląda na…. Instagramie.

Sport

Lekcje WF odbywają się w halach sportowych, które mieszczą się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki oraz w X Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Stefana Banacha w Toruniu.