NAUKA JĘZYKA CHIŃSKIEGO

Jedwabny szlak to nie tylko piękna historia z przeszłości, to także przyszłość. Bądź o krok przed innymi, zaskocz sam siebie ucząc się języka chińskiego od native speakerek z Confucius Classroom, mającego siedzibę w budynku naszej szkoły.

 

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA CHIŃSKIEGO?

  • Nauka języków obcych to zawsze dobra inwestycja!
  • Znajomość chińskiego może bardzo przydać się w życiu i w pracy.
  • Obecnie językiem chińskim posługuje się największa liczba osób na świecie!
  • Chiny są częstym partnerem Polski w kontaktach biznesowych.
  • Nauka języka chińskiego wyzwala umiejętności logicznego myślenia oraz pobudza całe pokłady wyobraźni.

„Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze”

Frank Smith

Nie mamy żadnych wątpliwości, że w najbliższym czasie język chiński stanie się na tyle popularny, aby powszechnie używać go na całym świecie. Obecnie Chiny stanowią potęgę wśród wielu kultur i z pewnością znajomość tego języka okaże się przydatną umiejętnością w przyszłości.

 Z pomocą naszych lektorów chiński stanie się dla Ciebie zrozumiały zarówno w mowie, jak i piśmie. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach, przez native speakerów- w języku angielskim i chińskim. Masz więc możliwość ćwiczyć dwa języki jednocześnie. 

Uczniowie Liceum Jagiellońskiego korzystają z tej możliwości już od kilku lat- niektórzy kontynuują naukę nawet po ukończeniu szkoły.

Nasi uczniowie brali także udział w obozach językowych w Chinach, które są przez nas regularnie organizowane. Wówczas uczestnicy obozu pokrywają jedynie koszty biletów lotniczych, wizy, ubezpieczenia oraz swojego kieszonkowego. Zakwaterowanie, wyżywienie oraz wszelkie atrakcje są BEZPŁATNE w ramach stypendium Uniwersytetu Hubei w Wuhanie! To niepowtarzalna okazja aby poznać chińską kulturę i obyczaje.

Ostatnie wydarzenia

5.02.2022 Odbyły się obchody Chińskiego Nowego Roku 2022, który jest Rokiem Tygrysa.

Uczniowie Liceum Jagiellońskiego, którzy uczęszczają na kurs, przygotowali z tej okazji scenkę.