Pływaczki z klasy pierwszej z medalami

2017-11-26

Pływaczki z klasy pierwszej z medalami

Grono uczennic klasy pierwszej: Katarzyna Talarek, Kamila Żabińska, Natalia Milewicz, Kinga Chojnacka, Katarzyna Łukawska i Paula Gąsowska wzięły udział w zawodach pływackich w ramach toruńskiej Licealiady. Dwie z nich stanęły na podium: Kamila Żabińska zdobyła I miejsce w pływaniu stylem klasycznym, a Natalia Milewicz II miejsce w pływaniu kraulem.

Poniżej wywiad z Kamilą Żabińską, który przeprowadziła Kinga Chojnacka.

K.Ch.: Kamila zdobyła dla naszej szkoły złoto na 100 metrów stylem klasycznym w między szkolnych zawodach. Dlaczego zaczęłaś pływać i jak długo to robiłaś ?

Kamila: Zaczęłam pływać na lekcjach pływania, potem ratownik powiedział mi, że mogę zapisać się do klubu i to zrobiłam. Pływam od drugiej klasy podstawówki.

K.Ch.: Styl w którym czujesz się najpewniej? Kamila: Zdecydowanie styl klasyczny.
K.Ch.: Co dla ciebie jest najlepsze w pływaniu ? Co wtedy czujesz?

Kamila: W samym pływaniu mogę się odstresować i gdy pływam czuję trochę taką samotność, ale myślę że to jest dobre ponieważ mam czas żeby przemyśleć to co stało się danego dnia. Na zawodach nie czuję nic, chodziłam na nie żeby pobić swój czas i dopłynąć do końca. Myślę, że to jest dość ciekawe odczucie, ponieważ tego tak naprawdę nikt inny nie poczuje, tylko sam pływak.

K.Ch.: Jakie uczucie towarzyszyło ci podczas zawodów międzyszkolnych?

Kamila: Czułam się swobodnie, ponieważ byłam pośród osób które znam, a poza tym starowałam w tylu zawodach wyższej rangi typu Mistrzostwa Polski na których czułam się swobodnie, że na tych szkolnych też się tak czułam. Wiedziałam też, że nie płynę zrobić życiowy czas, tylko żeby popłynąć i zdobyć medal dla szkoły.

K.Ch: Co myślisz o tegorocznych zawodach?

Kamila: Uważam tegoroczne zawody za udane, a nasza drużyna była bardzo dobra. Wszyscy się nawzajem bardzo wspierali, co myślę, że jest ważne żeby znajomi się wpierali, ponieważ to bardzo pomaga.

K.Ch.: I na koniec, miałaś jakieś marzenie związane z pływaniem?

Kamila: Oczywiście jak każdy pływak miałam marzenie, żeby wystartować na Igrzyskach Olimpijskich i dostać się do kadry. Większość osób pływa żeby osiągnąć cos większego, ale nie wszystkim się to udaje.