Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Ostatnia prosta

2016-07-01

Ostatnia prosta

Ostatnią prostą, czyli ostatni tydzień roku szkolnego, uczniowie naszego Liceum spędzili aktywnie. Badania naukowe pokazują, że będąc aktywnym, szybciej przyswaja się wiedzę, zatem na efekty poczekamy do końca kolejnego roku szkolnego, matury lub do wystawienia ocen semestralnych.

W poniedziałek udaliśmy się do Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie. Mieliśmy tam okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych, podziwiać piękno otaczającej pałac natury, a także skosztować własnoręcznie wykonanych smakołyków. Efektem naszej pracy są obrazy wykonane na szkle.

Wtorek... Kolejny dzień naszych wyjazdów. Tym razem udaliśmy się na Barbarkę. Do wyboru mieliśmy dwie trasy: autobusową lub rowerową. Na miejscu czekało na nas ognisko oraz zajęcia sportowe pod okiem Pana Tomasza Kubickiego, który w naszej szkole zajmuje się nauczaniem wychowania fizycznego.

W środę kilometrów do pokonania mieliśmy nieco więcej, gdyż trasa naszej wycieczki zaprowadziła nas do Poznania. Tam odwiedziliśmy Bramę Poznańską, Katedrę, Muzeum Archidiecezjalne i Archeologiczne. Pod koniec naszego pobytu pojechaliśmy do poznańskiego zoo, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć choćby żyrafy, tygrysy czy nosorożce. W drodze powrotnej do Torunia także się nie nudziliśmy. Ponieważ jechaliśmy pociągiem, a grupą jesteśmy zgraną, tam także śmiechu nie brakowało.

Czwartku również nie spędziliśmy w naszych szkolnych murach. Tym razem podzieliliśmy się na dwie grupy. Klasa pierwsza w ramach godzin podstaw przedsiębiorczości odwiedziła Ochotniczy Hufiec Pracy z Panią Sylwią Głowicką. Uczniowie klasy drugiej, w ramach lekcji geografii z Panią Lucyną Mazur, poznawali walory turystyczne naszego miasta. Odwiedziliśmy m.in. Ogród Zoobotaniczny oraz park znajdujący się na Bydgoskim Przedmieściu.

W piątek w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wszystko zaczęło się od Mszy Świętej w kościele pw. św. Jakuba, której przewodniczył Ksiądz Mariusz Wojnowski, katecheta naszej Szkoły. Następnie przeszliśmy do budynku Liceum, gdzie w auli oglądaliśmy program artystyczny przygotowany przez uczniów naszego Liceum pod kierunkiem Pani Ewy Dryglas-Komorowskiej. Po występie Pani Lidia Chamarczuk-Mazurek, dyrektor naszej Szkoły, wręczyła nagrody i świadectwa uczniom, którzy w tym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Po tej części udaliśmy się do klas, gdzie wraz z naszymi Wychowawczyniami krótko podsumowaliśmy kończący się rok szkolny i rozpoczęliśmy wakacje.
 
Karolina Aranin