Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Lekcja w Ogrodzie Muzyków

4 września – pierwsza lekcja i nowy przedmiot, czyli zajęcia artystyczno-medialne.


Dzięki pani Ewie Dryglas-Komorowskiej mała grupka uczniów naszego Liceum – uczestników zajęć artystyczno-medialnych – mogła doświadczyć tego dnia sztuki na świeżym powietrzu. Wybraliśmy się wspólnie do toruńskiego Ogrodu Muzyków, gdzie naszym pierwszym zadaniem była drobna etiuda teatralna, czyli autoprezentacja w rytmie muzyki, którą sami zagraliśmy na instrumentach zgromadzonych na Muzycznym Placu Zabaw.

Naszym następnym krokiem było krótkie zapoznanie się z postacią Stanisława Moniuszki i zinterpretowanie jego pomnika usytuowanego w Ogrodzie Muzyków.

Telefon też może się przydać na lekcji, na przykład do zrobienia zdjęć pokazujących rozpoczynającą się jesień.
W ostatniej części lekcji pojawiły się zadania związane z haiku – japońskim gatunkiem poetyckim – oraz haigą, czyli rysunkami tuszem, ściśle związanymi z poezją haiku.

Jako uczennicy biorącej udział w tych zajęciach najbardziej utkwiło mi w pamięci ostatnie zadanie. Musieliśmy spróbować w nim swoich sił poetyckich i plastycznych, by jak najpełniej oddać charakter haiku i haigi. Ćwiczenie było trudne, ale myślę, że jak na pierwszy raz wszystkim poszło bardzo dobrze!

Kinga Chojnacka